O KLUBIE INFO CO BYLO GALERIA
MENU PIZZA KONTAKT
20.11.2010 21:00
Workaholic


Jan PURCHLA (vocal, gitara), Grzegorz PIEĆKO (gitara basowa), Bart KURAŚ & Tasos BOLOVINIS (perkusja), Lech MIERZWA (gitara), Waldek GOŁĘBSKI (trąbka), Tomasz PACHCIAREK (instrumenty klawiszowe), Paula POTULSKA (vocal, saksofon altowy)

WORKAHOLIC powstał w 2006 r. z inicjatywy krakowskich muzyków grających elektrycznego bluesa z elementami swingu i rocka. Energia i żywiołowość, bogate instrumentarium i wysokie zdolności improwizacyjne członków zespołu (Waldek Gołębski na trąbce, Leszek Mierzwa na gitarze, Tasos Bolovinis na perkusji), to kilka atutów formacji, której koncerty na żywo są w stanie usatysfakcjonować najbardziej wymagających słuchaczy.

Muzyka Workaholiców wpada w ucho słuchaczy zorientowanych zarówno na blues-rockową jak i na swingową nutę. "Blues meets jazz" - ta krótka recenzja daje najlepszy obraz twórczości WH. Autorskie kompozycje z ostatniego programu zespołu pod tytułem "Kolejny, piękny dzień", łączą różne style muzyczne z oryginalnymi tekstami, stwarzając niepowtarzalny klimat koncertu.